Sezon jesienno – zimowy w Akademii Wodnika rozpoczęty!

aw1017_aWraz z klasą 4b pod opieką Pani Sylwii Skwirczyńskiej-Żak ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Nowym Sączu wyruszyliśmy w pierwszą tej jesieni podróż „Szlakiem Wody”. Po prelekcji w Szkole, w której uczniowie brali czynny udział, udaliśmy się do Zakładu Uzdatniania Wody w Starym Sączu oraz do oczyszczalni ścieków w Wielopolu. Po pobycie w obydwu obiektach dzieci zgodnie uznały, że pełnią one bardzo ważną rolę w naszym życiu.

Kolejnymi uczestnikami październikowych prelekcji Akademii Wodnika byli uczniowie klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Sączu, wraz z wychowawcą, Panią Romaną Wajdą. Tym razem spore zdziwienie dzieci wzbudził fakt, że woda musi przebyć tak długą drogę zanim trafi do naszych kranów. Z zachwytem spotkały się filtry węglowe, których potężne rozmiary budziły respekt wśród uczestników wycieczki.

Po raz kolejny w tym sezonie w podróż z Wodnikiem wyruszyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Nowym Sączu pod czujnym okiem Pań: Sylwii Skwirczyńskiej- Żak oraz Katarzyny Gryzło. Klasy 5 oraz 4a były bardzo zainteresowane procesami uzdatniania wody oraz oczyszczania ścieków. Największe zainteresowanie wzbudziły tym razem zbiorniki mikrobiologiczne. Dzieci wpadły na niecodzienny pomysł założenia własnych hodowli mikroorganizmów w pojemnikach lub akwariach!

Mimo mało sprzyjającej aury, kolejną grupą,  która obejrzała obiekty Zakładu Uzdatniania Wody oraz oczyszczalni ścieków były dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żeleźnikowej Wielkiej. Pierwszo, drugo oraz trzecioklasiści, stwierdzili jednogłośnie, że „cała droga wody” jest długa i skomplikowana.

Mając nadzieję, na rychły powrót pogodnej jesieni, serdecznie zapraszamy do Akademii Wodnika!